zabezpieczyć skórę przed smogiem

Smutna prawda jest taka, że smog jest naprawdę poważnym problemem, z którym musimy się zmagać w każdym sezonie grzewczym. Wówczas powietrze jest naprawdę bardzo zanieczyszczone, co negatywnie wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale również skórę. Jak ją przed nim zabezpieczyć?

Fatalna jakość powietrza to jeden z najpoważniejszych problemów, z jakim aktualnie się zmagają polskie miasta. Fakty są takie, że już godzina spędzona na zanieczyszczonym powietrzu jest dla nas równie szkodliwa, co wypalenie kilkunastu papierosów jednocześnie. Można jednak zminimalizować negatywny wpływ smogu na skórę. Jak to zrobić? Prezentujemy najprostsze, a jednocześnie najskuteczniejsze sposoby.

Jak chronić skórę przed smogiem?

Przede wszystkim proste rozwiązania często okazują się najlepsze. Dlatego w dni, w które jakość powietrza jest naprawdę straszna najlepiej ograniczyć czas spędzany na zewnątrz do minimum. A już na pewno nie wychodzić z dzieckiem na spacer. Poziom zanieczyszczenia można kontrolować zarówno poprzez aplikacje internetowe, jak i na stronie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

modny wygląd

Innym sposobem na to, jak ochronić skórę przed smogiem jest dokładny demakijaż zaraz po powrocie do domu. W ten sposób wraz z makijażem usuniemy wszystkie zanieczyszczenia. W tym celu najlepiej mogą się sprawdzić różnego rodzaju, olejki, które działają wręcz jak magnez na tego typu zabrudzenia. 

Metodą na ochronę naszej skóry przed zanieczyszczeniami jest również przyjaźń z kosmetykami o działaniu antyoksydacyjnym. Genialnie zabezpieczają one cerę przed szkodliwym wpływem smogu, a dodatkowo pomagają nam walczyć z różnego rodzaju problemami skórnymi, jak na przykład przesuszeniem czy zaczerwienieniami.

Oprócz tego do naszej codziennej pielęgnacji dobrze jest również wprowadzić toniki o działaniu silnie ściągającym, które zabezpieczą naszą skórę przed nadmiernym wchłanianiem szkodliwych substancji. Warto również pamiętać o odpowiednim nawilżaniu skóry, bo bez tego wszystkie nasze działania mogą pójść na marne.